Powieści są dostępne na stronie: wydawnictwo.in

KRÓLOWA BEZDOMNA. Powieść współczesna

Link do książki: wydawnictwo.in/pl/p/Krolowa-bezdomna/75 

Link do audiobooka: audioteka.com/pl/audiobook/krolowa-bezdomna-powiesc-wspolczesna

 

  

Kobieta sukcesu, prezes firmy traci wszystko: stanowisko, dom,  dzieci, męża i piersi. Unika samobójczej śmierci i trafia pomiędzy bezdomnych, którzy stają się jej rodziną i wsparciem, a ostatecznie pomagają jej wyjść z bezdomności i stanąć na nogi. 

Historia o zdobywaniu i traceniu, upadaniu i powstawaniu. Analiza współczesnego świata wartości, bazującego na pielęgnowaniu tanich,  zwierzęcych afektów i kulcie pieniądza w kontekście tego, czym jest  człowieczeństwo z wszystkimi jego niedoskonałościami i słabościami.

Autor w swoim stylu, znanym z poprzedniej powieści „Ocean”, miesza fakty i fantazje. Kamuflując rzeczywistość, ukrywa w treści opowieści opisy realnych wydarzeń. Choć sama fabuła książki jest wymyślona, to składa się z kolekcji pozbieranych przez autora historii prawdziwych,  za którymi kryją się realni ludzie i ich losy.

Mottem książki są słowa:

Człowiek jest tylko trzciną, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą.  Nie potrzeba, iżby cały wszechświat uzbroił się, aby go zmiażdżyć: mgła,  kropla wody wystarczy, aby go zabić. Ale gdyby nawet wszechświat go zmiażdżył, człowiek byłby i tak czymś szlachetniejszem, niż to, co go zabija […] 

Blaise Pascal, przeł. Tadeusz Żeleński (Boy)

facebook.com/KrolowaBezdomna/
 
 

 

LISTY MNICHA DO CÓRKI

 

Link do książki: wydawnictwo.in/pl/p/Listy-mnicha-do-corki/76

Link do audiobooka: audioteka.com/pl/audiobook/listy-mnicha-do-corki

Wzruszająca opowieść o relacjach rodzinnych. Wstępujący do mniszego klasztoru, dojrzały mężczyzna wysyła na przestrzeni jednego miesiąca dziewięć obszernych listów do swojej dorosłej córki.

Podróż z Polski na Zachód Europy, pobyt w niewielkiej miejscowości w pobliżu klasztoru oraz pierwsze dni po przyjęciu do zgromadzenia, stanowią osnowę opowieści, przeplatającej sprawy aktualne z odwiecznymi.

Książka przybliża czytelnikom realia życia zakonników kontemplacyjnych, wspólnie oddanych wykonywaniu prostych prac, modlitwie i milczeniu. Zaskakujące zakończenie przynosi ze sobą dreszcz emocji i refleksję nad wartością każdej chwili życia.

 

OCEAN. Sladami Amelii Earhart. Raport z urlopu od życia

Ocean

Jest rok 2012. W prasie ukazują się kolejne artykuły o Amelii Earhart, która samotnie przeleciała w 1932 roku Atlantyk i pięć lat póŸniej zaginęła nad Pacyfikiem w trakcie lotu dookoła świata. ślady odkryte na bezludnej wyspie Nikumaroro wskazują na to, że tam właśnie mogła wylądować i przez jakiś czas żyć jako rozbitek. Czterdziestolatek pobudzony historią jej życia, a jednocześnie zmęczony pędem dnia codziennego, postanawia wziąć roczny urlop z pracy. Zamierza udać się na położoną na równiku, odległą o tysiące kilometrów od cywilizacji, niewielką lagunę Nikumaroro po to, żeby być może przyczynić się do odkrycia zagadki ostatnich chwil Amelii.

Podróż zaczyna się na lotnisku w Singapurze i od pierwszych chwil wszystko układa się inaczej, niż zaplanował. Azja, Australia i Polinezja odkrywają przed czytelnikiem swoje egzotyczne piękno i grozę, a refleksje bohatera nad współczesnością i cywilizacją sprawiają, że powieść ma zarazem charakter przygodowy, jak i filozoficzny. Robinson Cruzoe przeplata się z Kubusiem Fatalistą, a magicznej akcji towarzyszy nostalgiczne poszukiwanie trudno osiągalnego spokoju ducha.